Dominantna Rusija petardom golova svladala Saudijsku Arabiju

Rusija - Saudijska Arabija Moskva, Lužniki Rezultat: 5:0

Rusija je sigurno otvorila domaće Svjetsko prvenstvo svladavši Saudijce 5:0

RUSIJA - SAUDIJSKA ARABIJA 5:0 (2:0)
Moskva. Stadion Lužniki. Gledatelja: 81.000. Sudac: Pitana (Argentina).
Strijelci: 1-0 Gazinski (12), 2-0 Čerišev (43), 3-0 Dzjuba (71), 4-0 Čerišev (90+1), 5-0 Golovin (90+4).
RUSIJA: Akinfejev - Fernandes, Kutepov, Ignaševič, Širkov - Gazinski, Zobnin - Samedov (Kuzjajev, 64), Golovin, Dzagojev (Čerišev, 24) - Smolov (Dzjuba, 70).
SAUDIJSKA ARABIJA: Al-Maiouf - Al-Shahrani, Os. Hawsawi, Om. Hawsawi, Al-Burayk - Otayf (Al-Muwallad, 64) - Al-Shehri (Babhir, 74), Al-Jassim, Al-Faraj, Al-Dawsari - Al-Sahlawi (Asiri, 84).

Nogometaši Rusije ostvarili su uvjerljivu 5:0 (2:0) pobjedu protiv Saudijske Arabije u prvoj utakmici Svjetskog prvenstva, koja je u četvrtak odigrana na stadionu Lužniki u Moskvi pred 81.000 gledatelja.

Rusija je povela u 12. minuti, a strijelac je bio Jurij Gazinski. Na 2:0 je u 43. minuti povisio Denis Čerišev, koji je ušao u 24. minuti kako bi zamijenio ozlijeđenog Alana Dzagojeva. Za 3:0 strijelac je bio Artjom Dzjuba u 71. minuti, a pogodak je postigao samo 80 minuta nakon što ga je ruski izbornik Stanislav Čerčesov ubacio u igru. U prvoj minuti sudačke nadoknade za 4:0 strijelac je bio Denis Čerišev, što mu je bio drugi pogodak na utakmici. Konačnih 5:0 postavio je iz slobodnog udarca Aleksandr Golovin u četvrtoj minuti sudačke nadoknade.

U drugoj utakmici prvog kola u skupini A sastat će se Urugvaj i Egipat u Jekaterinburgu. Njihov je dvoboj na rasporedu u petak, s početkom u 14 sati.

Učitaj nove događaje ()

Još dva ruska gola

Čerišev je zabio drugi put na utakmici za 4:0, da bi rusku pobjedu zaključio Golovin pogotkom iz slobodnog udarca s 20-ak metara.

Pogledajte treći ruski pogodak

3:0! Potvrda dominacije

Tražili su treći gol kako bi riješili svaku dvojbu. I uspjeli su u 71. minuti. Rusi vode 3:0.

Asistirao je Golovin, zabio je Dzjuba.

Zamalo treći ruski gol

Na slabašan udarac Gazinskija katastrofalno je reagirao saudijski vratar. Malo je nedostajalo da neki od ruskih igrača dođe do lopta nakon odbijanca.

Saudijska Arabija blizu gola povratka

Zamalo su se Saudijci vratili u igru. Ali lopta Al Faraja je za koji centimetar promašila Al Sahlawija i Al Jassama.

Počelo drugo poluvrijeme

Rusi kontroliraju igru. Saudijci se i dalje muče.

Čerišev za povijest

Zabivši pogodak u 43. minuti Denis Čerišev je postao prvi igrač koji je kao zamjena zabio gol u utakmici otvaranja Svjetskog prvenstva. U 25. minuti zamijenio je ozlijeđenog Dzagojeva, što je jedina ruska briga nakon prvog poluvremena.

Zanimljivo, Gazinskij, strijelac prvog ruskog gola u 12. minuti, zabio je svoj prvi gol za reprezentaciju time.

Kraj prvog dijela

Nije bilo problema za Ruse u prvom dijelu. Dva udarca u okvir gola - dva pogotka. Pogađali su Gazinskij u 12. i Čerišev u 43. minuti.

Saudijska Arabija ima posjed lopte nakon uvodnog ruskog pritiska, ima i četiri udarca na gol, ali svaki izvan okvira.

Pogledajte drugi pogodak Rusa:

Idealno rusko poluvrijeme

Denis Čerišev zakucao je loptu u mrežu za 2:0. Idealan kraj krasnog ruskog poluvremena.