Europska liga

Rapsodija na maglovitom Maksimiru: Dinamo razmontirao Spartaka i osigurao europsko proljeće!

21:00

Dinamo Zagreb - Spartak Trnava Zagreb Rezultat: 3:1

Dinamo je na čelu ljestvice skupine D s 12 bodova, a slijedi ih Fenerbahče na drugom mjestu sa samo sedam

"Serbus, dragi Zagreb moj, kaj se skrivaš u magli toj", pjevali su oduševljeno navijači Dinama dok je momčad Nenada Bjelice na maksimirskom travnjaku razbijali Spartaka iz Trnave te tako osigurali prvo europsko proljeće još od 1970. godine.

Navijači Dinama na utakmici Dinamo - Spartak Trnava na zagrebačkom Maksimiru Fotogalerija

Gusta magla dočekala je navijače i igrače i vidljivost je s tribina bila značajno smanjena. No, nije to pokolebalo dinamovce. Od samog početka krenuli su jako i dobra igra isplatila im se nakon 22 minute igre kad je Gojak nakon dobre akcije petom pogodio za 1:0.

Spartak nije ništa pokazao u prvom poluvremenu, a "krunu" svoje loše igre stavili su u 35. minuti kad je Kadlec loptu poslao u vlastitu mrežu za vodstvo Dinama 2:0.

U drugom poluvremenu Dinamo je imao loše razdoblje u igri i Spartak je to kaznio Chanturishvili u 63. minuti. Zabio je za 2:1 i laganu nervozu u redovima Modrih.
Odličan potez povukao je Nenad Bjelica nakon pogotka Spartaka. U igru je umjesto Gavranovića ušao Bruno Petković i nakon samo nekoliko minuta na travnjaku odlično je asistirao Mislavu Oršiću za konačnih 3:1.

Dinamo je na čelu ljestvice skupine D s 12 bodova, a slijedi ih Fenerbahče na drugom mjestu sa samo sedam. Upravo s Turcima igraju 29. studenog, dok se s Anderlechtom susreću 13. prosinca.

Učitaj nove događaje ()

GOTOVO JEEEEEEEEEE! Dinamo je svladao Spartaka i osigurao europsko proljeće!

Strijelac Oršić izašao je iz igre, ušao je Šunjić

GOOOOOOOOOL! Petković je asistirao Oršiću za 3:1 na Maksimiru.

Veliki pljesak na izlasku iz igre dobio je Mario Gavranović. Umjesto njega ušao je Bruno Petković.

Spartak definitivno ne izgleda kao da se predao. Uzeli su loptu u posjed i pokušavaju doći do izjednačujućeg pogotka.

Chanturishvili smanjuje na 2:1. Spartak je ipak uspio zabiti na Maksimiru

"Serbus, dragi Zagreb moj, kaj se skrivaš u magli toj", ori se s tribina Maksimira. Tko nađe primjereniju pjesmu za ovu utakmicu, neka se javi na mail info@rtl.hr

Gavranović je htio majstorski lobom prebaciti Chudyja, ali njegova lopta je otišla pored vrata. Šteta, ali treba zapljeskati ovakvom šmekerskom potezu.

Slovački navijači došli su u dosta velikom broju, no bolje da kroz ovu maglu ne vide kako igraju njihovi ljubimci.

Počelo je drugo poluvrijeme na Maksimiru. 45 minuta dijeli Dinamo od europskog proljeća.