Sport / Nogomet
Velika pobjeda

Grčka tragedija u Puli: Mladi Vatreni pregazili Grke i praktički osigurali nastup na Europskom prvenstvu

18:00

Hrvatska - Grčka Pula Rezultat: 2:0

Hrvatska je pobjedom zasjela na prvo mjesto skupine koje vodi izravno na Europsko prvenstvo

Mlada hrvatska reprezentacija do 21 godine odigrala je vrhunsku utakmicu na stadionu Aldo Drosina u Puli i u ključnoj utakmici svladala Grčku 2:0.

Od samog početka utakmice za našu reprezentaciju nije krenulo bajno. Grci su od prve minute izgledali bolje, a da vratar Josip Posavec nije bio koncentriran, mogli su vrlo lako doći do prednosti. "Vadio" je Hajdukov golman par teških lopti dok se njegovi suigrači nisu probudili i počeli dominirati travnjakom.

Nakon pola sata proigrao je Nikola Vlašić. Stvarao je Niksi prilike za sebe i za suigrače te u vodstvo doveo Hrvatsku u 40. minuti. Pucao je iz okreta, a lopta se odbila od Pasalidisa u mrežu. Poluvrijeme je završilo 1:0.

Hrvatska je odlično krenula i u drugo poluvrijeme. Grci su stvorii tek jednu šansu, ali Josip Posavec imao je svoju noć na Drosini. Ključan trenutak dogodio se u 65. minuti kad je grčki stoper Nikolaou zaradio drugi žuti karton te ostavio svoju momčad s deset igrača.

Hrvatskoj nije bilo teško do kraja sačuvati vodstvo te priuštiti Grcima prvi, ali najneugodniji poraz u skupini. Posao je dovršio Brekalo golom za 2:0 u četvrtoj minuti sudačke nadoknade.

Hrvatska Grčka U21 Fotogalerija

Hrvatska je pobjedom zasjela na prvo mjesto skupine i ako u posljednjem kolu pobijedi San Marino kvalificirat će se izravno na Europsko prvenstvo 2019.

Učitaj nove događaje ()

GOOOOOOOL! Brekalo je zabio na samom kraju za 2:0 Hrvatske i kraj priče na Drosini

Grci očajnički pokušavaju do gola, ali jednostavno ne mogu prići šesnaestercu Josipa Posavca

Pogledajte fotografije s utakmice

Fotografije možete pogledati OVDJE.

Hrvatska je smirila igru i sigurno plovi prema pobjedi.

Crveni karton za Grčku! Nikolaou je zaradio drugi žuti i Grčka ima igrača manje.

Lampru je odlično prošao i dobro pucao, ali je Posavec opet obranio. Zasad je Josip naš najbolji čovjek na terenu.

Hrvatska je odlično ušla u drugo poluvrijeme. Grci praktički nisu prešli centar.

Vlašić je iz odlične pozicije iz slobodnog udarca tukao nisko u živi zid.

Složila je Hrvatska odličnu akciju, a udarac je na rubu šesnaesterca rukom blokirao Karachalios i dobio žuti karton.